NAPRAWA HP COMPAQ 435, 635

Komputery HP 435 i 635 ze względu na nieco słabszą w stosunku do konkurencji konfigurację sprzętową stały się niskobudżetowym sprzętem do typowo domowo biurowego zastosowania. Mimo normalnego eksploatowania, ale braku okresowej konserwacji układu chłodzenia, po około 2-3 latach zaczęły ulegać awariom. Generalnie dla całej rodziny są to typowe objawy, takie jak:

 • świecą się kontrolki, kręci wentylator, brak obrazu
 • komputer się w kółko resetuje
 • czasami nie chce się uruchomić, niekiedy pracuje normalnie
 • uruchamia się jak trochę się nagrzeje
 • zawiesza się podczas pracy
 • miga klawisz caps-lock w sekwencji 1-2 mignięcia

Płyty główne opisywanych notebooków podzielić można na dwie platformy, te z chipsetem AMD RS880M i AMD A50M FCH. Pierwsza wersja, z mostkiem północnym ze zitegrowaną kartą graficzną ATI HD 4250 i niekiedy dodatkową ATI HD 6370M jest bardziej awaryjna od drugiej AMD A50M FCH, gdzie zastosowano zintegrowany procesor AMD E-350 1,6GHz wraz z kartą graficzną ATI HD 6310M. Powodem częstych awarii jest awaryjny układ mostka północnego 216-0752001 ze zintegrowaną grafiką ATI HD 4250. Zdarzają się też uszkodzenia dodatkowej karty graficznej ATI HD 6370M (216-0774207) i niekiedy w drugiej platformie procesora AMD E-350 1,6GHz wraz z grafiką ATI HD 6310M (EME350GBB22GT).Sam układ IGP 216-0752001 należy do serii awaryjnych. Tak jak lutowany jest on do płyty głównej, tak rdzeń układu lutowany jest do jego podstawy. To właśnie pod rdzeniem dochodzi do przerwania połączenia i pojawienia się usterki. Skuteczna naprawa, to wymiana takiego układu na nowy.

Czy taki układ można wymienić samemu w domowych warunkach?

Wymiana układu lutowanego w technologii BGA jest naprawą skomplikowaną. Wymaga posiadania specjalistycznego sprzętu i narzędzi do napraw elektroniki. Nawet początkujący serwisanci mają problem z lutowaniem takich układów. Podstawą sprawnie przeprowadzonej wymiany jest posiadanie przez serwisanta wiedzy, doświadczenia i wprawy nabytej przez lata. Wymiana takiego układu bez sprzętu i doświadczenia w domowych warunkach jest niemożliwa.

Przyczyną usterek w większości przypadków są uszkodzenia układów BGA, a nie jak by się mogło wydawać połączenie takiego układu z płytą główną. Więcej o awaryjności i konieczności wymiany tych elementów znajdziecie Państwo w zakładce "BGA I ZAMIENNIKI". Jedyną rozsądną opcją naprawy w przypadku wystąpienia w Państwa sprzęcie identycznych lub podobnych objawów, jest wymiana takiego układu na nowy. Wygrzewanie lub reballing to tylko tymczasowe rozwiązanie, problem szybko powróci.

USŁUGA OBEJMUJE

 • Rozebranie laptopa i zdiagnozowanie uszkodzenia
 • Wymianę uszkodzonego układu
 • Złożenie i odpowiednia konserwacja układu chłodzenia - wymiana past i thermopadów
 • Wykonanie testów obciążeniowych
DODATKOWO

 • Aby mieli Państwo pewność, że układ faktycznie został wymieniony na nowy, na specjalne życzenie wykonujemy dokumentację fotograficzną (należy o tym fakcie poinformować przed działaniami serwisowymi)
 • Działamy również na Allegro, w celu zabezpieczenia transakcji możemy wystawić dla Państwa specjalną aukcję
Koszt naprawy:

zależny od obsady płyty głównej
Na usługę udzielamy 6 miesięcy pisemnej gwarancji

Naprawiamy też inne usterki komputerów tej serii

Zapraszamy do kontaktu:

Numer telefonu: 537-604-586

Gadu-Gadu: 2288997