NAPRAWA NOTEBOOKA, PŁYTY GŁÓWNEJ IBM T40, T41, T42, T43, R50, R51

Komputery IBM tej serii to solidny, poczciwy, ale też wiekowy sprzęt, który po kilkuletnim okresie użytkowania ulega awarii. Najczęściej uszkodzeniom ulega połączenie, jego utrata pomiędzy układem graficznym, a płytą główną, lutowanym do niej za pomocą małych kuleczek cyny, średnicy 0,6mm w technologii BGA. Sama specyfika lutu ma swoje wady. Wysoka temperatura pracy działa niekorzystnie na cynę i ulega ona utlenianiu. Wstrząsy i naprężenia powstające na płycie bardzo czesto prowadzą do pojawiania się mikropęknięć. Sam układ graficzny w tej serii zlokalizowany jest na płycie w okolicy mocowań klawiatury i to właśnie jest główna przyczyna najczęstrzych uszkodzeń tych notebooków.

Takie awarie najcześciej objawiają się losowym włączaniem się komputera, zniekształceniami obrazu, zawieszaniem się w czasie pracy, wydawaniem przez niego dzwięków sygnałowych tzw. beep code, czy też reakcją na przenoszenie - ruch obudowy.

Skuteczną naprawą usterki jest wymiana spoiwa pod takim układem na nowe, świeże. Wygrzewanie, czy tzw. reflow, czyli ponowne uformowanie kulek, nie jest najlepszą opcją, bo spoiwo pozostaje stare i przybiera strukturę gąbczastą. W większości modelów układ graficzny nie posiada własnego chłodzenia. Po każdej naprawie, na życzenie klienta przyklejamy na specjalny klej termoprzewodzący aluminiowy radiator. Miejsca jest na tyle dużo, że nie będzie on kolidował z innymi elementami komputera, np. klawiaturą (sprawdzone w praktyce). Pozwala to znacząco obniżyć temperatury pracy układu i uchronić sprzęt przed ponownym uszkodzeniem.

USŁUGA OBEJMUJE

  • Rozebranie laptopa i zdiagnozowanie uszkodzenia
  • Wymianę spoiwa pod układem graficznym
  • Złożenie i odpowiednia konserwacja układu chłodzenia - wymiana past
  • Wykonanie testów obciążeniowych
DODATKOWO

  • Aby mieli Państwo pewność, że układ faktycznie został przelutowany, a nie tylko wygrzany, na specjalne życzenie wykonujemy dokumentację fotograficzną (należy o tym fakcie poinformować przed działaniami serwisowymi)
  • Działamy również na Allegro, w celu zabezpieczenia transakcji możemy wystawić dla Państwa specjalną aukcję
Koszt naprawy:

129;-
Na usługę udzielamy 2 miesiące pisemnej gwarancji

Naprawiamy też inne usterki komputerów tej serii

Zapraszamy do kontaktu:

Numer telefonu: 537-604-586

Gadu-Gadu: 2288997